Çiğ Karabuğday (Greçka) Unu

Fiyat:
123,56 TL
1
Çiğ KaraBuğday ( Greçka ) Unu nun Yapım Aşamaları

* Alınan ürün kamyon veya tırla fabrikamıza sevk edilir.
* Fabrikada depolanan KaraBuğday İlk önce temizleme ünitesine girerek KaraBuğday harici bütün yabancı maddelerden ayrıştırılır.
* Temizlenmiş işleminden sonra Taş Değirmende öğütülür.
* Öğütülen KaraBuğdaylar kontrol için  Eleme makinalarıyla elenerek paketleme işlemine alınır.


KaraBuğday Unu  Faydaları

* Kolesterol ve Kan Basıncını Dengeleyerek Kalp Sağlığını Korur:Yapılan klinik çalışmalarda karabuğdayın yüksek kolesterol seviyesini düşürmeye ve dolayısıyla kalp damar hastalıklarının önlenmesine yardımcı olduğu görülüyor.

?* Alzheimer Tedavisinde Kullanılabilir:Karabuğday, içerdiği antioksidanlar sayesinde, beyin fonksiyonlarını da destekliyor ve Alzheimer hastalığının tedavisinde de fayda sağlıyor.

* Sindirim Sistemi Sağlığı İçin Faydalı:Karabuğday her ne kadar düşük protein içerse de, bu proteinlerin sindirim sağlığını desteklediği uzmanlar tarafından kanıtladı. Ayrıca lifli yapısı sayesinde sindirim sisteminin hızlanmasını sağlıyor.

* Diyabete Karşı Savaş Açıyor:Karabuğdaydaki kompleks karbonhidratlar yavaş yavaş kan dolaşımında emiliyor. Bu da uzun süreli ve sürdürülebilir bir enerji kaynağı olmasına ve uzun süre tok hissetmenize olanak sağlıyor.

* Glutensiz:Karabuğday çölyak hastaları ve glutensiz beslenenler için oldukça uygun bir besin. Gluten içeren tahılları, glutensiz besinlerle değiştirerek şişkinlik, kabız ve ishal gibi sorunlarla başa çıkabilirsiniz.
 

Teknik Özellikler
Enerji(Kcal/Kj) 343/1464
Protein (g) 13
Lif (g) 10
Karbonhidrat (g) 71,5
Diğer Özellikler
Stok Kodu8680041381115
MarkaUn Deryası
Stok DurumuVar
8680041381120

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

Ürün Etiketleri

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.